Na chwałę Pana!


W niedzielę, 5 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, odbyły się warsztaty śpiewu dla osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną w naszym kościele a także w trzech wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym naszego miasta: Nazaret, Miriam oraz Jeruzalem. Zajęcia poprowadziły dwie absolwentki szkoły muzycznej i zarazem młodzieżowej wspólnoty Magis - Ola Bykowska i Justyna Piesik. Podstawą były zajęcia z emisji głosu ale nie zabrakło także szlifowania samych utworów muzycznych. Na koniec uczestnicy warsztatów zapewnili oprawę muzyczna niedzielnej Mszy o godzinie 17. To pierwsze tego typu warsztaty przy naszym sanktuarium. Ich owoce wydają się bardzo obiecujące. Ufamy więc, ze nie są to ostatnie tego typu spotkania, ale że utworzą drogę do kolejnych, aby nasz śpiew był coraz lepszy i służył Panu Bogu i ludziom.

komentarz [0]

2013-05-08

TRZYNASTKA

Duży plakat
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

komentarz [0]

2013-05-04

Relikwie bł. ks. Popiełuszki

Ojcowie Jezuici, Urząd Miasta oraz Zarząd piotrkowskiego NSZZ Solidarność zapraszają na uroczyste przyjęcie relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, które odbędzie się w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w kościele OO. Jezuitów (ul. Pijarska 4).

Uroczyste przyjęcie relikwii nastąpi podczas mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 18.30. Eucharystia odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz wiernych pod pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (przy ul. Narutowicza, za kościołem OO. Bernardynów), gdzie złożone zostaną kwiaty.

komentarz [0]

2013-05-04

REKOLEKCJE IGNACJAŃSKIE POŚRÓD CODZIENNEGO ŻYCIA


Zapraszamy do udziału w rekolekcjach ignacjańskich pośród codziennego życia. Początek rekolekcji dziś -24 lutego – podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 18.30. Rekolekcje potrwają cztery tygodnie i przeznaczone są dla osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe. Spotkania rekolekcyjne będą w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30 w naszym kościele.

czytaj więcej...  

komentarz [0]

2013-02-24

PROGRAM OBYWATELSKICH OBCHODÓW 150 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Program uroczystości w dniu 23 stycznia 2013 roku:

- o godz. 11.00 w Kościele Ojców Jezuitów: modlitwa i panel historyczny,
- około godz. 12.00 wyjście uczestników uroczystości z Kościoła (Pijarska 4) i przejście na Rynek Trybunalski: zapalenie zniczy przy budynku dawnej Cytadeli.

Dalsze uroczystości odbywać się będą na cmentarzu przy pomniku Powstańców Styczniowych. Około godz. 12.40 przy Pomniku zostanie odśpiewany Hymn Państwowy i uczestnicy uroczystości złożą kwiaty, zapalą znicze oraz pomodlą się w intencji poległych Powstańców.
komentarz [0]

2013-01-22

150 Rocznica Powstania Styczniowego

PROGRAM OBYWATELSKICH OBCHODÓW
150 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM1. W dniu 20 stycznia 2012 roku o godz. 9:30 w kościele Ojców Jezuitów: Msza św. w intencji poległych w Powstaniu Styczniowym.

Po Mszy św. otwarcie wystawy okolicznościowej:

DLA CIEBIE POLSKO, DLA TWEJ WOLNOŚCI I CHWAŁY;
czytaj więcej...  

komentarz [0]

2013-01-16

Jak rozmawiać by dzieci słuchały?

fot. Shutterstock

Przypominamy o rozpoczęciu kursu dla rodziców, pomagającego w wychowaniu dzieci i dialogu z nimi. Osoby, które uzyskały potwierdzenie udziału w kursie zapraszamy na pierwsze spotkanie. Początek kursu w piątek 18 stycznia w sali "Salomon", w podziemiach domu zakonnego oo. jezuitów, ul. Pijarska 4. Spotkania potrwają przez 7 kolejnych piątków. Wskazana jest obecność obojga rodziców. Tylko wtedy będą oni mogli owocnie wprowadzać w praktykę wiedzę zdobywaną na kursie.

komentarz [0]

2013-01-14

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

komentarz [0]

2013-01-05

Chwała Panu!


11 grudnia, jak w każdy drugi wtorek miesiąca, celebrowaliśmy w naszym sanktuarium Mszę Święta z modlitwą o uzdrowienie. Pomimo okresu rekolekcji adwentowych (chociażby w naszym sanktuarium) na modlitwie zgromadziło się sporo osób. W trakcie przyzywania Ducha Świętego staraliśmy się koncentrować na potrzebie uznania swojej słabości i pojednania z Panem w sakramencie pokuty. Uznaliśmy bowiem, że nasze uzdrowienie nie dokona się w nas bez postawy pokory i uniżenia wobec Pana. Bóg nie chce nas zbawiać bez nas. Nic w naszym życiu nie dzieje się samo. To Pan jest pierwszy, gdy wychodzi jako Dobry Pasterz, aby nas szukać i odnaleźć. Jednak naszym zadaniem jest pozwolić się odnaleźć. Uzdrowienie serc i ciał nie jest magią lecz owocem łaski Pana i naszej z nią współpracy.


Owoce otwierania się na działanie Bożego Ducha uwidoczniły się w końcowych dziękczynieniach wielu osób, które dawały bardzo głębokie świadectwo procesu uzdrowienia, jaki Pan Jezus w nich rozpoczął i pragnie nadal kontynuować aż do dnia swego powtórnego przyjścia.


Nasza modlitwa nie byłaby tak owocna, gdyby stałej ekipy wstawienniczo-śpiewającej Wspólnoty „Nazaret” nie wspierały życzliwe osoby , takie jak ksiądz Wojciech czy ksiądz Tomasz oraz ekipa śpiewająca zebrana przez Justynę. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.


komentarz [0]

2012-12-13

Rekolekcyjna Droga


10 grudnia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” działająca przy Sanktuarium MB Trybunalskiej zakończyła 10-tygodniowe Seminarium Odnowy Życia. Wzięło w nim udział około 30 osób, w większości spoza wspólnoty. Najstarsza uczestniczka liczyła sobie 93 lata, najmłodsza – 17 lat. Rekolekcje oparto na znanym podręczniku autorstwa śp. ojca Józefa Kozłowskiego SJ „Życie w Duchu Świętym”. Uczestnicy seminarium zmagali się z własnymi słabościami i oporami jakie podsuwał im zły duch w codziennym życiu. Nade wszystko jednak odkrywali
prawdziwy obraz Pana Boga i otwierali się na działanie uzdrawiającej mocy Miłości. Większość z nich wytrwała do końca, pomimo różnych trudności i oporów. Niektórzy z nich w cichości swego serca doświadczyli na modlitwie rzeczywistego i mocnego dotknięcia ze strony Ojca. Ufamy, ze doświadczenie rekolekcji przemieni ich życie i zaowocuje aktywnym świadectwem o Jezusie zmartwychwstałym w codziennym ich życiu.


Romuald Domagała SJ


komentarz [0]

2012-12-12

[..] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27]