Anonimowi Alkoholicy przy Matce Bożej Trybunalskiej

Od kilku lat spotykamy się w Częstochowie i w Licheniu na corocznych Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych u Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Licheńskiej. Są to spotkania radosne i szczęśliwe. Na naszych Mszach św. i mityngach spotykamy się po to, aby pomagać sobie nawzajem.

U nas w Piotrkowie od 5 lat organizowane są Msze św. o trzeźwość w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej; czyli u OO. Jezuitów. Jak to się zaczęło? Właśnie 5 lat temu dwóch przyjaciół zwróciło się do Ojca Superiora Andrzeja Lemiesza SI z prośbą o Msze św., bo tak im był potrzebny Jezus na tej drodze trzeźwości, na której byli. O. Andrzej zaproponował nam Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca wraz z mityngiem otwartym po Mszy św. W ten sposób przyjęła nas pod swój płaszcz Pani Trybunalska.

Otrzymujemy od Niej wiele łask Bożych i uzdrowień. Byliśmy na Jej koronacji w Warszawie, gdzie korony nałożył sam Papież Benedykt XVI. Dwa lata wcześniej te same korony poświęcił w Rzymie nasz ukochany Jan Paweł II. Niektórzy z nas też tam byli. We wrześniu uczestniczyliśmy we Mszy św. Dziękczynnej za dar koronacji pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Bogu niech będą dzięki. W listopadzie byliśmy w Warszawie na koncercie w Sali Kongresowej z O. Andrzejem. Koncert ten był dedykowany wszystkim ludziom uzależnionym, którzy pomagają innym w walce o trzeźwość i wolność. Koncert w wykonaniu Wojciecha Kordy i Eleni był wspaniały.

W grudniu, jadąc na opłatek do Zakroczyna do Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, odwiedziliśmy po drodze Niepokalanów, gdzie modliliśmy się o trzeźwość tak potrzebną do godnego życia. W Zakroczyniu spotykamy się dość często na skupieniach. Ten ośrodek OO. Kapucynów jest bardzo gościnny.

Wszystko to miałem szczęście przeżywać, bo jestem na drodze trzeźwości. Wszystkich, którzy mają problemy z alkoholem i tych co piją i tych, którzy mają wśród bliskich pijącego, zapraszam na nasze Msze św. w ostatnie piątki miesiąca i na mityngi otwarte do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, u której niejeden z nas otrzymał łaski uzdrowienia i zbawienia.

Trzeźwy alkoholik

zapraszamy do galerii zdjęć z naszych wyjazdów: galeria