br. Maciej Grzelak

Urodziłem się w 1968 roku w Kaliszu. Tam przeżywałem dzieciństwo i rozpocząłem edukacyjne wyczyny z różnym zaangażowaniem naukowym. Moja wspaniała i bogata w wydarzenia młodość w 1991 roku zaowocowała dyplomem maturalnym. W tym samym roku wstąpiłem do Zakonu Jezuitów. Uczyłem się dużo i długo i robię to do dzisiaj, chociaż nie jestem już taki młody. W Gdyni odprawiłem dwuletni nowicjat i stałem się solidnym zakonnikiem. Z północy pojechałem na południe i szlifowałem nauki filozoficzne w Krakowie. Duże miasto, to i duże możliwości i dużo opowiadania . Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej z zakresu filozofii, religii i pedagogiki, uczyłem katechezy w szkole podstawowej. Kontynuowałem rozliczne podróże, które dalej ubogacają moje życie. Moi wspaniali przełożeni po studiach skierowali mnie do Rzymu, abym tym razem nauczał licealistów i nie chował do kieszeni moich talentów. W duchu pokory i entuzjazmu podjąłem to misyjne posłanie. Uczyłem w szkole średniej katechezy i filozofii religii. Wspaniałe doświadczenie zakończyłem celująco i powracając do Polski, zostałem bratem zakonnym zajmując się przez kolejne lata pracą administracyjną w zakonie. W 2010 roku ukończyłem drugie studia z zakresu teologii. Obecnie nauczam religii w I LO B. Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.

Ach, jak te plany w życiu się zmieniają, a Pan Bóg ma tyle ciekawych pomysłów. To tyle z mojej przejmującej biografii. Moje hobby to kawa, ciasto, duże książki z różnych dziedzin – ostatnio psychologia kolorów i estetyka. Wspomniałem o podróżach, które zawsze i wszędzie mogę realizować, o ile okoliczności zakonne na to pozwalają. Kocham naturę: morze, jeziora i lasy oraz Bieszczady.

Mam też słabe strony: irytuję się, kiedy ludzie nie czytają książek.

Z ukłonami i pozdrowieniami czekam na kolejne przyjaźnie, spotkania i niekończące się rozmowy o Bogu, który zakochany jest w każdym człowieku.