o. Piotr Sasin

O. Piotr Sasin – urodzony 14 sierpnia 1940 roku w Warszawie, syn Piotra i Eugenii z domu Szymańskiej. Jako młodzieniec był ministrantem w parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

W dniu swoich szesnastych urodzin wstąpił do zakonu OO. Jezuitów. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 17 czerwca 1968 roku w Warszawie. Ostatnie trzy zakonne śluby złożył w Szczecinie – 22 kwietnia 1974 roku.

Przez przeszło 23 lata pracował jako wikariusz a przez 19 lat jako katecheta. Służył głównie w placówkach jezuickich: trzykrotnie w Piotrkowie Trybunalskim (obecnie), Czechowicach-Dziedzicach, Toruniu, Szczecinie, Św. Lipce, dwukrotnie w Poznaniu, Warszawie, Radomiu oraz na Białorusi (trzyletnia pomoc miejscowemu Kościołowi Katolickiemu).

Zdeklarowany fan tzw. ogólnego duszpasterstwa (w pomocniczym charakterze) oraz Vaticanum II. Ojca Piotra szczególnie interesują zagadnienia ze styku chrześcijaństwa i islamu, muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa, poezja klasycystyczna, szeroko pojęty folklor słowiański, bałkański i latynoski oraz historia i gra na instrumentach muzycznych. Hobby to: quasi poezja, tekściarstwo i kompozycje piosenkarskie oraz drobna publicystyka.

Ojciec Piotr przyznaje, iż jego największym i jak dotąd niespełnionym marzeniem, jest modlitwa przed obrazem Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku.