• Bardzo prosimy o wyrozumiałość w związku z wprowadzeniem ograniczenia uczestników Mszy św. do 5 osób.
  • W naszym sanktuarium do Wielkiej Środy odprawiana jest dodatkowa Msza św. w dni powszednie o godz. 12.
  • Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych odprawiona będzie w poniedziałek o godz. 17. Imiona zmarłych nie będą tym razem odczytywane przed Mszą św.
  • Spowiedź odbywa się w rozmównicy w holu domu zakonnego w czasie Mszy świętych, a wieczorem trwa do godz. 18. W Wielkim tygodniu będą dodatkowe dyżury spowiedzi: w Wielką Środę od godz. 17-20; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8-18. W Wielki Czwartek spowiedzi nie będzie. Prosimy o zachowanie zalecanych środków ostrożności.
  • Modlitwa przy ciemnicy i przy grobie Pańskim będzie możliwa w tych samych godzinach co spowiedź w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie dozwolonej ilości osób obecnych w kościele. Prosimy o sprawną rotację, aby dać szansę innym na modlitwę przy Najświętszy Sakramencie.
  • Na Triduum Paschalne do naszego sanktuarium będą mogły przyjść jedynie osoby zaproszone przez celebransów poszczególnych liturgii. Pozostałych zapraszamy do oglądania transmisji.
  • Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 19, Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20 i Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 będą transmitowane na stronie Facebook-owej naszego Sanktuarium MBTrybunalska.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 6. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.
  • W tym roku obrzęd błogosławienia pokarmów ma odbyć się podczas wielkanocnego śniadania w naszych domach. Tekst dostępny jest przy wyjściu z kościoła, na naszej stronie internetowej i na stronie Facebook-owej.
  • Dziękujmy wszystkim za udzielane nam w tym czasie wsparcie. Ewentualne ofiary prosimy składać do skarbony pod chórem lub na nasze konto, które jest podane na stronie www.mbtrybunalska.pl.

 

p.s. Nie będzie w tym roku poświęcenia pokarmów w kościele. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów ma odbyć się na początku wielkanocnego śniadania  w naszych domach. Poniżej tekst modlitwy:

Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu

Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen.

Nie poświęcamy pokarmów wodą święconą.