• Dziś I niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 14:30 o godz. 15 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa.
  • Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30 i po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17:30. Gorzkie Żale śpiewane są w niedziele przed Mszą św. wieczorną o godz. 16:45.
  • Rekolekcje wielkopostne potrwają do środy 10 marca. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na Mszach św. o godz. 8 i 17, transmitowane na naszym profilu facebook’owym MBTrybunalska będą Msze św. o godz. 17. We wtorek i środę będzie zbierana taca rekolekcyjna.
  • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 9 marca o godz. 18:30. Będzie ona transmitowana na naszym profilu facebook’owym MBTrybunalska.
  • Serdecznie zapraszamy na konferencje o tematyce maryjnej, które we wszystkie środy do 24 marca włącznie po Mszach św. wieczornych, głosi o. Jan Orłowski SJ.
  • Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie i konserwację naszego Sanktuarium.
  • Msza św. w intencji dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego odprawiana jest w środy o godz. 8.
  • Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej zostaje przedłużona do 27 marca br. Cały jej tekst znajduje się na naszej stronie internetowej i profilu Facebook’owym.
  • Nowenna do św. Józefa, patrona naszej Archidiecezji, rozpocznie się w środę 10 marca. W naszym sanktuarium będziemy ją odmawiać po Mszy św. o godz. 8.
  • Akcja 24 Godziny dla Pana w naszym mieście odbędzie się w Kościele Panien Dominikanek w dniach 12-13 marca. Rozpocznie się nabożeństwem pokutnym w piątek o godz. 20 a zakończy Mszą św. w sobotę o godz. 17. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi będzie w piątek do godz. 23 i w sobotę od godz. 9 do 17.
Dyspensa
Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, udzielam (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 27 marca 2021 roku następującym wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie:
a. w podeszłym wieku,
b. z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią
opiekę,
d. które czują obawę przed zarażeniem,
e. objętym kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym,
f. wszystkim, którzy w wyniku ograniczeń prawnych nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.
Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.
Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
W związku z trwającym czasem Komunii świętej wielkanocnej, usilnie zachęcam do przystępowanie do sakramentu pojednania i pokuty, a księży o jak najszersze umożliwienie korzystania z niego w dni powszednie i świąteczne.
Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki