• W ostatni piątek, 26 sierpnia nastąpiła zmiana przełożonego naszej wspólnoty zakonnej oraz rektora Sanktuarium, którym został o. Grzegorz Ginter SJ.
  • W najbliższy czwartek, 1 września, swój jubileusz 50 lat życia zakonnego będzie obchodził posługujący w naszym Sanktuarium, o. Michał Bryksy. Mszę św. jubileuszową jubilat odprawi w niedzielę, 4 września o godz. 7.00.
    Również w najbliższą niedzielę, 4 września, będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci MB Trybunalskiej. Główną Mszę odpustową odprawimy o godz. 9.30, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli naszej Patronki, szczególnie członków wspólnot gromadzących się przy naszym Sanktuarium.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań w czwartek po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek po Mszy św. rannej i wieczornej; nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. porannej.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14:30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa o godz. 15.00.
  • W tym roku mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy czwartek, 1 września o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
  • Parafia Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1) zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej: https://app.evenea.pl/event/faustyna-2kongres
  • Parafia św. Jacka i św. Doroty zaprasza na trzy wydarzenia, które odbędą się 3 września: a) Męski różaniec ulicami Piotrkowa – początek o godz. 10.00 przy kościele NSJ, ul. Słowackiego; b) Wspólnota Armii Małych Wojowników zaprasza do włączenia się w dzieło modlitwy na różańcu dzieci – Msza św. o godz. 14.00 i spotkanie dla dzieci i ich opiekunów; c) Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – o godz. 18.00. Od godz. 17.00 różaniec i medytacja wynagradzająca.