• Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na konserwację i utrzymanie naszego Sanktuarium. Mszę św. za wszystkich naszych dobroczyńców odprawiamy – jak zawsze – w środę o godz. 8.00.
 • Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy wtorek, 13 września o godz. 18.30, przed Mszą różaniec o godz. 18.00.
 • W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Jak zawsze tego dnia nabożeństwo i nowenna do MB Trybunalskiej o godz. 16.40.
 • W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • Informujemy, że od czwartku, 15 września, będzie można zamawiać w naszym Sanktuarium intencje mszalne na rok 2023.
 • W najbliższą sobotę, 17 września, po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. 18.00) zapraszamy na Koncert Pieśni Radosnych w wykonaniu zespołu Gloria de Dios. To drugi z koncertów jubileuszowych naszego zespołu. Serdecznie zapraszamy! 

Informacje z Kurii Archidiecezjalnej:

 • Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że rozpoczęły się zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia. Szczegóły na stronie: www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
 • Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 • Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji są dostępne u duszpasterzy oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
 • XI Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 18 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 • Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia zainteresowane uczestnictwem w ŚDM 2023 na spotkanie „W domu u Arcybiskupa – na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie”, które odbędzie się 24 września w godz. od 10.00 do 15.00 w domu Księdza Arcybiskupa przy ul. Ks. I. Skorupki 1 w Łodzi. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej lub na profilu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebook’u.
 • Kapelan Strażaków zaprasza na VI. Pielgrzymkę Strażaków Archidiecezji Łódzkiej i Województwa Łódzkiego do Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, która odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa.
 • Jesienna rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbędzie się 14 września 2022 r. (początek o godz. 9.00, zakończenie w godzinach popołudniowych). W czasie rekrutacji kandydaci odbywają rozmowę z ks. Rektorem oraz egzamin wstępny z zakresu katechezy w szkole ponadpodstawowej. Szczegóły rekrutacji na stronie: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-2022-2023/