Ogłoszenia duszpasterskie:

  • Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone w ostatnią niedzielę fundacji zwalczającej handel ludźmi w Afryce. Zebraliśmy kwotę ponad 8000 PLN.
  • Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 7.30 i 30, a na Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.40.
  • Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, patrona naszej Archidiecezji. Msza św. pod przewodnictwem ks. Abp Grzegorza Rysia w bazylice archikatedralnej o godz. 18.00.
  • W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia tradycyjnie będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji na obu naszych Mszach św. Jest to również patronalne święto Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, działającej przy naszym Sanktuarium. W jej intencji będziemy się modlili na Mszy św. o 17.00. Tego dnia także zapraszamy na kolejny Wieczernik Trybunalski. Konferencję pt. „Którędy na szczyt życia duchowego?” powie o. Grzegorz Ginter SJ. Rozpoczynamy o godz. 15.00 w salce w domu zakonnym. Szczegóły na plakacie.
  • W przyszłą niedzielę, 26 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 29 marca i noszą tytuł „Twarz Ojca”. Poprowadzi je o. Grzegorz Ginter SJ. Więcej szczegółów na plakacie. W intencji władzy ustawodawczej i sądowniczej będziemy się tego dnia modlić na Mszy św. o godz. 17.00.
  • Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład pt.: Współczesne herezje w kościele”, który odbędzie się dn. 21 marca, wtorek o godz. 18.30 w Sali konferencyjnej przy kościele Panien Dominikanek, wejście od ul. Rycerskiej.
  • Parafia św. Jana Pawła II zaprasza 2 kwietnia na Marsz w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Początek o godz. 20.45 przy kaplicy (ul. Kostromska 50a), a zakończenie o 21.37 przy pomniku Jana Pawła II (ul. Słowackiego, na „Krzywdzie”). Prosimy o zabranie świec.