OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • Przypominamy, iż odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za zmarłych. Pozostałe warunki uzyskania odpustu – zwyczajne. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Imiona zmarłych polecanych w wypominkach wyczytujemy przez cały listopad o godz. 16:30. Jutro, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, będziemy wyczytywali wypominki roczne.
  • Rozpoczynamy zapisy na OREMUS. To niewielki miesięcznik, w którym są czytania mszalne na każdy dzień miesiąca. Może nam on pomóc w codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w Mszy św. – w uważności na czytane i komentowane Słowo Boże. Roczna prenumerata kosztuje 108,90 PLN. Początek prenumeraty od lutego 2024 (odbiór pierwszego numeru już na początku stycznia). Zapisy w zakrystii do niedzieli, 10 grudnia włącznie.
  • Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Pan Krzysztof Chojniak zaprasza do udziału w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Już w piątek, 10 listopada o godz. 18.00 wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy Mediatece. 11 listopada Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 16.00 w kościele o. Bernardynów, której będzie przewodniczył Ks. Kardynał Grzegorz Ryś. Po Mszy św. dalsze uroczystości przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Tadeusza Kościuszki. Szczegóły na plakacie.
  • Parafia Najśw. Serca Jezusowego w Piotrkowie zaprasza na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą, autorem książki „Jak pomóc młodzieży pokochać Boga”. Spotkanie odbędzie się 7 listopada po Mszy św. wieczornej o 18.00. Szczegóły na plakacie pod chórem.
  • Informujemy, iż otrzymaliśmy ofiarę na pokrycie kosztów zamontowania kolców przeciwko ptakom, które niszczą gzymsy portalu wejściowego do naszej świątyni. Abyśmy jednak mogli to zrealizować, potrzebujemy zwrócić się o pozwolenie do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety oczekiwanie na odpowiedź jest dosyć długie. Bardzo dziękujemy za tę ofiarę i zrobimy wszystko, by w jak najszybszym terminie zabezpieczyć wejście do kościoła.