OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. w nocy, zwaną Pasterką na godz. 24.00. Każdy, kto w niej uczestniczy, czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej świątecznej. Pasterka wprowadza nas w obchód Uroczystości Bożego Narodzenia.
  • Zarówno na Pasterce jak i przez cały pierwszy dzień świąt nie będziemy spowiadali. W nadchodzącym tygodniu spowiedź w niektóre dni będzie możliwa tylko po Mszy św. Można to sprawdzić w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
  • W kolejne dni oktawy Bożego Narodzenia w liturgii obchodzimy:

– we wtorek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – porządek Mszy św. niedzielny. Wieczorna Msza św. w intencji władzy ustawodawczej i sądowniczej.

– w środę, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poranna Msza jak zawsze w intencji naszych dobroczyńców.

– w czwartek, święto św. Młodzianków, męczenników.

– w piątek na wieczornej Mszy św. będziemy się modlili o trzeźwość mieszkańców Piotrkowa i okolic. Tego dnia po Mszy św. wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu i spowiedzi do godz. 19.00

– w sobotę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Trybunalskiej.

  • W przyszłą niedzielę – ostatni dzień bieżącego roku – obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na krótkie nabożeństwo na zakończenie roku 2023 w duchu ignacjańskiego rachunku sumienia.