OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w ustawieniu ławek i sprzątaniu po usunięciu rusztowań. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczymy na utrzymanie Sanktuarium i prace z tym związane. Za naszych dobroczyńców modlimy się w każdą środę na Mszy św. o godz. 8.00.
  • W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 z obrzędem posypania naszych głów popiołem. W środę obowiązuje zarówno post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lekkie – dotyczy on osób między 18 a 60 rokiem życia, jak również powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, które obowiązuje od 14 roku życia.
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w każdy piątek o godz. 7.30 oraz 17.30, a także na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 16.40.
  • Na stoliku pod chórem znajdziemy: 1) Zdrapkę Wielkopostną. Instrukcja do niej znajduje się na odwrocie Zdrapki. Ofiarę za zdrapkę można wrzucić do skarbony. 2) Skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Niech pomogą nam w owocnym przeżyciu czasu nawracania się.
  • W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego, obchodzimy Dzień Solidarności i Modlitwy z Osobami zranionymi wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Tego dnia dodatkowy czas spowiedzi od godz. 17.00 do 19.00 połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością osobistej modlitwy. Adoracja w Wielkim Poście będzie się rozpoczynać po Drodze Krzyżowej.
  • W sobotę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Trybunalskiej.
  • Za tydzień na Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym, pt. „A myśmy się spodziewali…”. Osoby chętne zapraszamy po Mszy na spotkanie organizacyjne do sali Kana w domu zakonnym. Będzie tam możliwość zapisania się, jak również otrzymania niezbędnych informacji i materiałów do odprawienia tych rekolekcji.