OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • Jak już informowaliśmy w zeszłym tygodniu, z naszej wspólnoty pod koniec wakacji odchodzi o. Andrzej Lemiesz. Oficjalnie pożegnamy go za tydzień, w niedzielę, 23 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy zapraszamy do spotkania z o. Andrzejem w salce duszpasterskiej.
  • W sobotę, 22 czerwca, o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie święcenia kapłańskie przyjmie o. Michał Maciejny SJ, który dołączy do naszej wspólnoty w połowie sierpnia. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  • Tygodniowy rozkład stałych nabożeństw bez zmian: w środę o godz. 8.00 Msza św. za naszych dobroczyńców, w piątek Adoracja i możliwość spowiedzi od 17.00 do 19.00, a w sobotę nowenna do MB Trybunalskiej po Mszy św. wieczornej. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe. Z racji różnych wyjazdów w niektóre dni spowiadamy jedynie po Mszy św. Te informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem oraz w internecie.
  • Od początku wakacji z racji liturgiczny zmieniamy porę spowiadania. Odchodzimy od spowiadania w czasie Mszy św., na rzecz spowiedzi przed każdą Mszą św., a jeśli nie zdążymy wyspowiadać wszystkich – to po Mszy św. Łączenie tych dwóch ważnych sakramentów w jednym czasie powoduje, że któryś z nich jest zaniedbany: najczęściej sakrament Eucharystii, bo spowiadając się nie słyszymy czytań, Ewangelii, nie uczestniczymy uważnie w Mszy św. To pozwoli nam również przyjmować więcej intencji na godzinę 17.00 w dzień powszedni. Do konfesjonału Ojcowie będą przychodzili 20-30 minut przed każdą Mszą św. Zachęcamy, by do spowiedzi przygotować się wcześniej. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwe przyjęcie tej zmiany.